Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

zaklady:opatreni [2010/09/14 11:34]
Michal Dočekal
zaklady:opatreni [2011/10/26 17:07] (aktuální)
Michal Dočekal
Řádek 11: Řádek 11:
   * objednat si instalační média s příručkou z oficiálních zdrojů (nabízí např. OpenSUSE)   * objednat si instalační média s příručkou z oficiálních zdrojů (nabízí např. OpenSUSE)
   * linuxový obchůdek (stále existují obchody, kde si můžete objednat vypálení médií s vaší požadovanou distribucí)   * linuxový obchůdek (stále existují obchody, kde si můžete objednat vypálení médií s vaší požadovanou distribucí)
-  * zaslání instalačních médií poštou zdarma - nabízí pouze Ubuntu, dodací lhůta bývá velmi dlouhá 
  
 ===== V jaké podobě jsou distribuce šířeny ===== ===== V jaké podobě jsou distribuce šířeny =====
Řádek 38: Řádek 37:
 ===== Jak pracovat s .iso soubory ===== ===== Jak pracovat s .iso soubory =====
  
-Váš vypalovací program by měl umět vypálit ISO, k čemuž bude mít obvykle speciální funkci (patrně někde v menu) nazvanou //"Vypálit ISO"// nebo velmi podobně. Rozhodně nestačí pouze vzít ''.iso'' soubor a vypálit ho na médium jako byste vypálili obyčejný soubor.+Váš vypalovací program by měl umět vypálit ISO, k čemuž bude mít obvykle speciální funkci (patrně někde v menu) nazvanou //"Vypálit ISO"//, //"Vypálit obraz"// nebo velmi podobně. Rozhodně nestačí pouze vzít ''.iso'' soubor a vypálit ho na médium jako byste vypálili obyčejný soubor.
  
 Pokud váš vypalovací program neumí vypálit ''.iso'', zkuste sehnat nějaký, který to zvládne. Pro Windows existuje řada webů s katalogem volně použitelného softwaru (např. [[http://www.slunecnice.cz|Slunečnice]] či [[http://www.stahuj.cz/|Stahuj.cz]]), kde si určitě vyberete. Pokud váš vypalovací program neumí vypálit ''.iso'', zkuste sehnat nějaký, který to zvládne. Pro Windows existuje řada webů s katalogem volně použitelného softwaru (např. [[http://www.slunecnice.cz|Slunečnice]] či [[http://www.stahuj.cz/|Stahuj.cz]]), kde si určitě vyberete.
zaklady/opatreni.txt · Poslední úprava: 2011/10/26 17:07 autor: Michal Dočekal
CC Attribution-Share Alike 3.0
www.chimeric.de Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0 PDF Export